Podsumowanie roku szkolnego 2022/2023
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Nadszedł najbardziej wyczekiwany przez uczniów dzień – zakończenie roku szkolnego. Po mszy świętej uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli do szkoły, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy hymn szkoły. Następnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru. Kolejnym punktem był występ uczniów klasy ósmej i siódmej, którzy słowem i piosenką pożegnali kończący się rok szkolny. W części artystycznej zaprezętowała się również grupa artystyczna Kolor w układzie tanecznym. Następnie Pan Dyrektor podsumował kończący się rok szkolny, wręczył dyplomy za 100% frekwencję oraz świadectwa i nagrody książkowe wyróżnionym uczniom, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Pan Dyrektor podziękował również rodzicom z Rady Rodziców za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły w minionym roku szkolnym.
Po spotkaniach z wychowawcami w klasach uczniowie oficjalnie zakończyli przygodę z rokiem szkolnym 2022/2023 i udali się na zasłużony wypoczynek.
27
Pożegnanie przedszkola
- 49
Wycieczka do kina.
Uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce i zachowaniu na koniec roku szkolnego 2022/23 w nagrodę pojechali dzisiaj do kina Helios w Krośnie.
Noc w szkole
- 47
Mistrza Tabliczki Mnożenia - podsumowanie konkursu.
W roku szkolnym 2022/2023 tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia
w poszczególnych klasach otrzymali:
Klasa IV – Lena Lechowska
Klasa V – Maciej Misiołek
Klasa VI – Lena Capała
Klasa VII – Aniela Laskoś
Klasa VIII – Aleksander Chorzępa
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i radości z odkrywania tajników matematyki.
Organizatorzy konkursu:
Dorota Jastrząb
Mateusz Uchman
Szkolny zespół taneczny KOLOR – „minął rok”
Dziewczęta ze szkolnego zespołu KOLOR zakończyły swój pierwszy rok tanecznych występów przygotowywanych głównie
na uroczystości szkolne takich jak Dzień Nauczyciela, Święto Konstytucji 3 Maja, Dzień Patrona Szkoły, Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023. Występowały na Dzień Seniora i Dzień Kobiet w Domu Ludowym w Kopytowej. Pomagały również
w organizacji Pierwszego Dnia Wiosny organizowanego
przez Samorząd Uczniowski.W nagrodę za ciężką pracę dziewczęta otrzymały dyplomy i drobne upominki. Mogły też spędzić noc z piątku na sobotę w szkole. Było dużo śmiechu, zabaw integracyjnych i oczywiście tańca i śpiewu. Filmiki i zdjęcia z występów można znaleźć na stronie szkoły oraz szkolnym facebooku. W galerii poniżej jeszcze parę zdjęć, by powspominać miniony rok szkolny.
Bardzo dziękujemy za brawa podczas występów i ciepłe przyjęcie.
Do zobaczenia w następnym roku 2023/2024.
23
Ogólnopolski zjazd Rodzin Szkół Jana Pawła II
Dnia 16 czerwca w Zręcinie odbył się XXXIII Ogólnopolski zjazd Rodzin Szkół Jana Pawła II.
Nasza szkoła wraz z Pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystej mszy świętej, którą odprawiał Metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal.
Po mszy wyruszyliśmy w przemarszu wraz z Orkiestrą dętą, pocztami sztandarowymi i wszystkimi zaproszonymi gośćmi do sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Zręcinie.
Poczty sztandarowe zostały wprowadzone do odśpiewania hymnu Rodzin Szkół Jana Pawła II.
Wycieczka do Kunowej
- 93
Sukces Dominika Duszy na konkursie historycznym organizowanym przez Muzeum Podkarpackie w Krośnie.
7 czerwca 2023 r. Dominik Dusza - uczeń klasy 7 reprezentował naszą szkołę na konkursie "Krosno i powiat krośnieński - historia i współczesność". Zdobył tytuł laureata - 4 miejsce. W tym roku konkurs dotyczył udziału Podkarpacia w powstaniu styczniowym. Miał na celu upamiętnienie 160 rocznicy wybuchu tego powstania.
Gratulacje dla Dominika.
„ Jak nie czytam, jak czytam” – udział w najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce
7 czerwca uczniowie klas I – VI naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Celem tej akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku czytania, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę, sprawianie, by czytanie nie kojarzyło się tylko z przykrym obowiązkiem ograniczającym się do lektur szkolnych, lecz z czymś przyjemnym. Udział w tej akcji jest świetną okazją do poczytania w gronie kolegów i koleżanek, w miłej, niecodziennej sytuacji, do wspólnej rozmowy, wymiany wrażeń płynących z lektury oraz do odkrywania piękna literatury i czerpania radości z czytania.
1
Zajęcia lekcji techniki z programem Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie klasy V w pracowni technicznej aktywnie i dużą kreatywnością dekorowali muffinki i ciasteczka podczas zajęć kulinarnych. Tego rodzaju lekcje przynoszą im wiele radości a pomysłów im też nie brakuje.
Wycieczka do Chochołowa
5 czerwca odbyła się wycieczka członków szkolnego koła Romano-Iło do Chochołowa.
Mogliśmy odwiedzić Izbę Regionalną założoną przez pana Jana Ziędera. Kolejnym punktem wycieczki były termy Chochołowskie, gdzie świetnie bawiliśmy się w basenach termalnych. Zjeżdżalnie pontonowe, wodna koszykówka, sztuczna fala dostarczyły nam mnóstwo frajdy.2
Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty
29 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Część artystyczna otworzyło przedstawienie przygotowane przez uczniów z Koła Teatralnego Kolorecik i dzieci z grupy 0a „Pszczółki” pt. „Calineczka”. Następnie rodzice wysłuchali wierszy i piosenek zaprezentowanych przez uczniów klas 0 – III. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.
Uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze
21
Wycieczka do Krakowa
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Mogliśmy zwiedzać zabytkowy rynek Starego Miasta oraz ogród zoologiczny.
Spławikowe zawody wędkarskie
W czwartek 1 czerwca na łowisku Balaton w Krośnie odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchach Prezydenta Miasta Krosna, w których wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. W skład drużyny weszli: Fabian Jastrząb, Gabriel Kozubal i Witalis Sysoł.
Po wylosowaniu stanowisk wszyscy udali się na swoje miejsca i przystosowywali do zawodów gruntując głębokość i przygotowując zanęty oraz przynęty. Zawody były bardzo emocjonujące i nie brakowało brań oraz dużych ryb, pięknie brały płocie, pojawiały się amury i karpie i oczywiście przeszkadzały okonki i pstrągi. Jak okazało się na koniec, praktycznie zawody rozstrzygnęły się podczas losowania stanowisk, bowiem amury brały przy pierwszych stanowiskach, a płocią wagę amura trudno nadrobić...
Ostatecznie najbliżej podium z naszej reprezentacji zameldował się Witalis Sysoł, który "wyciągnął" sporego karpia, co pozwoliło mu zająć indywidualnie 7 miejsce w zawodach.
Gratulujemy i zapraszamy nad wodę, nad rzeki i łowiska!
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Kopytowej
Tegoroczny Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Kopytowej obchodzony był 02 czerwca 2023 r. Dzieci klas IV-VIII pod opieką nauczycieli wzięły udział w rozgrywkach sportowych: piłki nożnej na stadionie trawiastym oraz siatkówki plażowej. Zorganizowany został również seans filmowy oraz konkurs wiedzy na platformie Kahoot.
Młodsze dzieci z klas 0-III wraz z nauczycielami fantastycznie bawiły się na sali gimnastycznej i placu zabaw. Była muzyka, taniec, konkursy sportowe, muzyczne czy plastyczne.
Rada Rodziców przygotowała super zabawę dla uczniów na dmuchanej zjeżdżalni oraz poczęstunek w postaci pieczonej kiełbaski i napojów.
Najważniejsze, że cała społeczność szkolna – uczniowie, rodzice i nauczyciele razem spędzili wspaniały dzień na wspólnej zabawie. Wszystkim uczniom naszej szkoły z okazji ich święta życzymy dużo uśmiechu.1455
Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Jan Paweł II - pędzlem malowany”
„Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość”.
- Jan Paweł II -
Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego
,,Jan Paweł II - pędzlem malowany”
organizowanego w ramach obchodów Dnia Patrona w Szkole
Podstawowej im. Jana Pawła II w Kopytowej,
pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Chorkówka, Starosty Powiatu Krośnieńskiego
18 maja 2023 roku, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kopytowej, rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny: ,,Jan Paweł II - pędzlem malowany” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Chorkówka, Starosty Powiatu Krośnieńskiego.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kopytowej (Szkolne Koło Przyjaciół Romów – Romano Iło) wraz z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.
Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII z terenu Gminy Chorkówka.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji do wybranego cytatu Karola Wojtyły/Jana Pawła II. Uczestnicy mogli wykorzystać cytaty zaproponowane przez organizatorów lub wybrać własne, na przykład - ulubione.
Na konkurs wpłynęło około 70 prac w dowolnych technikach malarskich. Młodzi ,,Artyści” wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Ich piękne, małe ,,dzieła” trafnie obrazowały myśli Wielkiego Polaka.
Prace oceniano w dwóch kategoriach:
- kategoria I – klasy IV- VI
- kategoria II – klasy VII- VIII
Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia.
Kategoria I – klasy IV- VI.
I miejsce – Justyna Bęben – Kościelniak klasa V, Szkoła Podstawowa w Faliszówce;
I miejsce – Julia Majkut, klasa V, Szkoła Podstawowa w Kopytowej;
II miejsce – Oliwia Węgrzyn , klasa V, Szkoła Podstawowa w Kobylanach;
II miejsce – Oliwia Głód, klasa V, Szkoła Podstawowa w Kopytowej;
III miejsce – Julia Ryba, klasa IV, Szkoła Podstawowa w Chorkówce.
Wyróżnienia specjalne: Hubert Cygler - klasa VI, Szkoła Podstawowa w Draganowej; Julia Głód - klasa VI, Szkoła Podstawowa w Kopytowej; Maja Kłosowska - klasa IV, Szkoła Podstawowa w Kopytowej; Wiktoria Kubiak - klasa VI, Szkoła Podstawowa w Zręcinie; Maciej Misiołek - klasa V, Szkoła Podstawowa w Kopytowej.
Wyróżnienia: Michał Bułka, Julia Gawron, Marlena Majkut – klasa V, Szkoła Podstawowa w Faliszówce; Wiktoria Wiater - klasa V, Szkoła Podstawowa w Chorkówce; Przemysław Tobiasz- klasa V, Szkoła Podstawowa w Kobylanach.
Kategoria II – klasy VII – VIII.
I miejsce –Rafał Soboń, klasa VII, Szkoła Podstawowa w Zręcinie;
II miejsce – Gabriel Świątek, klasa VII, Szkoła Podstawowa w Draganowej;
II miejsce –Rafał Majkut, , klasa VII, Szkoła Podstawowa w Kopytowej.
Wyróżnienia specjalne: Zuzanna Dubis - klasa VII, Szkoła Podstawowa w Kopytowej, Anna Stryczniewicz – klasa VII, Szkoła Podstawowa w Zręcinie; Wiktoria Węgrzyn – klasa VIII Szkoła Podstawowa w Kopytowej.
Wyróżnienie: Karol Gac, klasa VII, Szkoła Podstawowa w Kopytowej.
Uroczystego wręczania nagród dokonali zaproszeni goście i sponsorzy min. Pani Monika Subik – Dyrektor, członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Krośnie, Pan Grzegorz Węgrzynowski – Wójt Gminy Chorkówka, Pani Małgorzata Wierdak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce oraz Pani Bożena Pęcak – koordynator konkursu.
Dnia 20 czerwca 2023 roku, na okoliczność konkursu, mury naszej szkoły odwiedziła Pani Joanna Bril - Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Spośród zaprezentowanych prac konkursowych na szkolnym korytarzu, zachwyt i uznanie Pani Joanny wzbudziła praca Julii Majkut z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Kopytowej, której przyznała ufundowaną przez siebie nagrodę.
Ponadto nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, dzięki przychylności Pana Starosty – Jana Pelczara, Panią Monikę Subik, Gminę Chorkówka, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce, Szkołę Podstawową w Kopytowej (nagrody zakupione z funduszy koła ,,Romano Iło”).
Pomysłodawcami i opiekunami przedsięwzięcia byli nauczyciele: Pani Bożena Pęcak, Pani Patrycja Pęcak – Flis, Pani Genowefa Więcek, Pan Sławomir Zuzak.
Nad całością czuwał, wspierał dobrą i ,,bacznym” okiem - Pan Włodzimierz Paluch – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kopytowej.
Serdecznie Gratulujemy Artystom z naszej gminy. Sponsorom dziękujemy za Dar Serca.
Realizacja programu Laboratoria Przyszłości.
Zajęcia techniczne w klasie VIII były także możliwością sprawdzenia swoich umiejętności w wyszywaniu i haftowaniu, różnymi rodzajami ściegów. Uczniowie bardzo cierpliwie i z dokładnością wykonywali powierzone im zadania.
Archiwum Aktualności