Zawody sportowe w mini piłce ręcznej Szkół Podstawowych
15 listopada 2022 roku na hali sportowej Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej zostały rozegrane zawody sportowe w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 10 dziewczynek i 10 chłopców z klas IV-VII . Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” oddzielnie dla chłopców i dziewczynek. Czas gry ustalono na 2x7 min. Rywalizacja odbywała się pomiędzy następującymi szkołami:
Święto Niepodległości w naszej szkole
„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.
J. Piłsudski
10 listopada w naszej szkole, w uroczystym i podniosłym nastroju, odbyła się akademia upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości. Przygotowany przez uczniów montaż słowno – muzyczny przywoływał pamięć minionych czasów i dumę z odzyskanej niepodległości. Zaprezentowane wiersze i pieśni patriotyczne dostarczyły odbiorcom wzruszeń i refleksji nad wartością wolności i niepodległości, które stanowią istotny składnik narodowej tożsamości. Radosnym akcentem uroczystości był występ Teatrzyku „Kolorecik”- najmłodsi uczniowie naszej szkoły na zakończenie zatańczyli „Krakowiaka”.
Został również rozstrzygnięty szkolny konkurs fotograficzny "Barwy jesieni". Nagrodzeni uczniowie to Julia Głód, Kinga Skrzęta, Zuzanna Dubis, Celina Grzesik, La
„W ROKU ROMANTYZMU POLSKIEGO WKRĘCENI W NARODOWE CZYTANIE” - projekt realizowany w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kopytowej
Trwający Rok Romantyzmu Polskiego stał się znakomitą okazją do podjęcia działań, mających na celu zapoznanie uczniów z ideą romantyzmu polskiego, z niezwykłą epoką, pełną niepokoju, poświęcenia w imię narodu, ale też będącą kultem młodości. Dlatego postanowiliśmy włączyć się nie tylko w Narodowe Czytanie, ale również rozszerzyć tę akcję
o inne aktywności, aby zainteresować uczniów okresem, kiedy tworzyli najwybitniejsi polscy poeci – Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy Cyprian Kamil Norwid.
Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka.
27 października w Zespole Szkół w Świerzowej Polskiej odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka. Zawody zorganizowane były w związku z trwającym rokiem Ignacego Łukasiewicza. W turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych w Bóbrce, Szczepańcowej, Kobylanach, Zręcina, Kopytowej i Świerzowej Polskiej. Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski ufundował pamiątkowe puchary dla drużyn i najlepszego zawodnika turnieju, a Rada Rodziców SP Świerzowa zakupiła napoje i drożdżówki dla wszystkich zawodników. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym, drużyny rywalizowały w duchu fair play i wywalczyły następujące miejsca:
Lekcja techniki z projektem „Laboratoria przyszłości"
W klasie 4 odbyła się ciekawa lekcja techniki z wykorzystaniem narzędzi i przyborów otrzymanych z projektu „Laboratoria Przyszłości". Uczniowie mieli do wykonania prace „Pan Stop”.Zajęcia w pracowni bardzo się podobają dzieciom i chętnie pracują doskonaląc swoje umiejętności i rozwijając zainter
VII Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.
25 października 2022 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
W akcji uczestniczyli uczniowie z wszystkich klas oraz nauczyciele.
Ogólnopolska akcja "Przerwa na czytanie"
Uwaga Uczniowie i Nauczyciele!
25 października (wtorek) bierzemy udział w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI
PRZERWA NA CZYTANIE
Przynieście do szkoły swoją ulubioną książkę. Zapominalscy mogą pożyczyć książkę
z biblioteki szkolnej. Uczniowie, którzy wezmą udział w akcji mają gwarantowany dzień bez pytania.
Wycieczka do stadniny koni „Galicja” w Bieździedzy
16 października dzieci z klas 0a, I i II wybrały się do stadniny koni. Dzieci dowiedziały się jak działa stadnina, z zainetersowaniem zwiedzały stajnie i przyglądały się koniom w niej mieszkającym. Dowiedziały się jak należy dbać o zwierzęta, jak i czym, je karmić aby zawsze były w dobrej formie. Dużą atrakcja była przejażdżka bryczkami, która zakończyła się na leśnej polanie, gdzie na dzieci czekało ognisko, pieczenie kiełbasek i dużo zabawy. Wszyscy świetnie się bawili, a niektórzy zabrali na pamiątkę grzyby uzbierane podczas spaceru po lesie.
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej - Dzień Edukacji Narodowej.
W dniu 13 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści długo się przygotowywali do tego dnia czego dowodem był zaprezentowany przez nich program artystyczny. Zanim nasze pierwszaki zostały pasowane musiały wykazać się wiedzą z zakresu ruchu drogowego, matematyki i znajomością alfabetu. Po ślubowaniu dyrektor pogratulował dzieciom wstąpienia w poczet uczniów szkoły i wręczył wspólnie z wychowawcą pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Lekcja informatyki z drukarką 3D
Uczniowie klasy II w ramach zajęć informatyki poznali sposoby wykorzystania druku 3D. Drukarka wraz z potrzebnymi materiałami została dostarczona dla szkoły w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Drukowanie modelu trójwymiarowego było dla nas nowym doświadczeniem i wzbudziło duże zainteresowanie.
Wycieczka do Niedzicy
Wycieczka Koła przyjaciół Romów Romano-Iło do Niedzicy
92
Szkolna dyskoteka
5 października 2022 r. odbyła się dyskoteka szkolna, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski działający w naszej szkole. Uczniowie klasy VIII przygotowali hity muzyczne i liczne zabawy- dzięki którym imprezę zaliczyć można do bardzo udanych. Na dodatek ci, którzy byli obecni na dyskotece mogli być zwolnieni z odpytania w dniu następnym.Wszystkim uczestnikom zabawy, sprawującym opiekę nauczycielom podziękowania składają organizatorzy:członkowie SU- K. Goleń, S. Czekańska, Z. Guzikopiekunowie SU- G. Więcek, A. Brzozowska.
Zajęcia edukacji technicznej w ramach programu Laboratoria Przyszłości
W klasie II na zajęciach edukacji technicznej wykorzystano klocki corbo edu z projektu Laboratoria Przyszłości. W zajęciach dzieci doskonaliły umiejętności manualne i praktyczne oraz wyobraźnie przestrzenną. Ćwiczenia rozijają u dzieci elementy podstaww kodowania, umiejętność logicznego myślenia i realizacji własnych pomysłów.
XXXI Młodzieżowy Rajd PTTK „Poznajemy Bieszczady”
30 września 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w rajdzie PTTK „Poznajemy Bieszczady”. Uczniowie rozpoczęli przygodę wczesnym rankiem ponieważ wyjazd autokarem zaplanowany był na godzinę 7 rano. Po około 3 godzinach jazdy zameldowaliśmy się na parkingu Przełęcz Wyżna (kilka kilometrów za miejscowością Wetlina). Pierwotna trasa rajdu miała przebiegać przez Połoninę Caryńską, jednak ze względu na trudne warunki na szlaku i opady deszczu trasa została zmieniona. Wyszliśmy na Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka (1228 m n.p.m.). Jest to górskie schronisko turystyczne PTTK. Chatka cieszy się dużym zainteresowaniem turystów ponieważ została niedawno oddana do użytku po gruntownym remoncie i przebudowie. Pierwsze chwilę wędrówki pomimo błota pod butami zapowiadały się obiecująco. Świeciło słońce, a chmury odsłaniały piękne widoki połonin. Jednak po wyjściu ponad granice lasu wszystko się zmi
Projekt „Laboratoria Przyszłości”
W 2021 roku nasza szkoła złożyła wniosek do projektu „Laboratoria Przyszłości”, a po pozytywnej weryfikacji otrzymaliśmy na jego realizację łączną kwotę 60 000 zł. Jest to znacząca suma i bardzo się ucieszyliśmy możliwością doposażenia naszej placówki.
Po dokładnym sprawdzeniu warunków realizacji i możliwego zakupu wyposażenia, oceniliśmy czego naprawdę potrzebujemy. Okazało się, że dzięki własnej gospodarności oraz wsparciu ze strony Rady Rodziców, nasza szkoła posiada już sporo wyposażenia, jak np. aparaty fotograficzne, kamerę, statyw czy zestawy nagłaśniające z mikrofonami bezprzewodowymi, nagłownymi czy kierunkowym. Jednak wachlarz pomocy był obszerny i pozwalał na kompleksowe doposażenie w potrzebne materiały.
Pedagog specjalny w naszej szkole
W naszej szkole został zatrudniony nauczyciel na stanowisko pedagoga specjalnego. Jest nią pani Katarzyna Jaskółka.
Pedagog specjalny pełni ważną funkcję w realizacji zadań opiekuńczo – wychowawczych szkoły. Rozpoznaje indywidualne potrzeby uczniów poprzez obserwacje, rozmowy indywidualne z uczniem, rodzicem, wychowawcą. Udziela porad uczniom, rodzicom oraz nauczycielom ułatwiając rozwiązywanie problemów wychowawczych. Jest koordynatorem wszelkich działań mających na celu niesienie pomocy uczniowi.
Przychodząc do pedagoga na rozmowę, zawsze możesz liczyć na życzliwość, zaufanie, całkowitą dyskrecję oraz pomoc i zaangażowanie w sprawę z jaką się zwrócisz
Narodowe Czytanie 2022
2 września społeczność naszej szkoły po raz kolejny przystąpiła do akcji Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Utwory te zostały wydane w 1822 roku w Wilnie jako część pierwszego tomu "Poezji", który zapoczątkował epokę romantyzmu w polskiej literaturze.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
1 września społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kopytowej rozpoczęła kolejny rok szkolny. Mszę świętą w intencji uczniów i nauczycieli odprawił ksiądz proboszcz Jacek Pusztuk. Po przejściu do szkoły Pan Dyrektor Włodzimierz Paluch powitał wszystkich, przedstawił wychowawców klas, oraz przekazał informacje na temat spraw organizacyjnych w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.
Wszystkim uczniom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy zapału do pracy, satysfakcji i sukcesów w nowym roku szkolnym.
Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023
ORGANIZACJA DNIA 1 WRZEŚNIA 2022 r.
MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PARAFIALNYM W KOPYTOWEJ O GODZINIE 9:00. RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLASY PIERWSZEJ PROSIMY O OPIEKĘ NAD DZIEĆMI W CZASIE MSZY.
PO MSZY ŚW. UCZNIOWIE POD OPIEKĄ NAUCZYCIELI PRZECHODZĄ NA SALĘ GIMNASTYCZNĄ NA OKOLICZNOŚCIOWY APEL. NASTĘPNIE ODĘDZIE SIĘ SPOTKANIE UCZNIÓW Z WYCHOWAWCAMI:
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Sobota 15.02.2025Kalendarz
brak danychLogowanie