Wycieczka do „Wesołej Zagrody” w Gliniku Dolnym.
29 maja uczniowie klas 0B, 0A, I, II i III uczestniczyli w wycieczce do „Wesołej Zagrody”. Celem wycieczki było: wspólna zabawa, obcowanie z przyrodą, poznanie środowiska zwierząt. Dzieci poznały takie zwierzęta jak: lamy, alpaki, kozy, konie, króliki mini lop, wiewiórki, gołębie diamentowe, strusia afrykańskiego, żółwia, osiołka, świnkę wietnamską, nandu, owce górskie. Wiele ciekawostek na ich temat przekazał dzieciom gospodarz podczas oprowadzania po zagrodzie. Na zakończenie zwiedzania zjadły kiełbaskę z ogniska.
Szkolny Dzień Dziecka
28 maja uczniowie klas starszych uczestniczyli w rajdzie pieszym na trasie Kopytowa - Przylaski (Zręcin). Każdy uczestnik otrzymał od rady rodziców porcję lodów oraz kiełbaskę do pieczenia na ognisku. Pogoda sprzyjała a piękne krajobrazy łąk, pól i pagórków umilały wędrówkę. Kilkugodzinna wycieczka dostarczyła mam dużo radości i uśmiechu. Młodsze klasy i dzieci przedszkolne spędziły ten dzień na placu obok szkoły oraz boisku sportowym. Dla nich przygotowane były liczne zabawy i atrakcje, tj. dmuchana zjeżdżalnia, przejazd kolejką czy kolorowy plac do malowania kredami. Rada rodziców zorganizowała również poczęstunek.
Lekcja historii z grupą rekonstrukcyjną "Szczepanik"
29 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w niecodziennej lekcji historii. W tym dniu do naszej szkoły zawitała grupa rekonstrukcyjna "Szczepanik" z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Uczniowie tej szkoły wraz z opiekunem panem Markiem Gancarzem zaprezentowali nam bogatą ofertę strojów pochodzących z różnych epok od średniowiecza po epokę napoleońską. Mogliśmy też na własne oczy zobaczyć i dotkąć różne rodzaje broni i innych akcesoriów używanych przez naszych przodków w życiu codziennym. Wszystko opatrzone ciekawymi opowieściami i historiami. A co najważniejsze dla dzieci mieliśmy możliwość przymierzenia ekwipunku rzymskiego legionisty, greckiego hoplity, rycerza z czasów bitwy pod Grunwaldem i wielu innych. Uczniowie aktywnie spędzili ten czas, a zdobyta wiedza pozostanie w pamięci.
Sukces wokalno-plastyczny Laury i Marii w powiecie
28 maja w Szkole Podstawowej im. Edmunda Łozińskiego w Potoku odbył się powiatowy konkurs wokalno-plastyczny: „Matka w oczach dziecka”. Uczennice naszej szkoły: Laura Majka i Maria Moskal wspólnymi siłami zdobyły II miejsce. Konkurencja była duża, warto również wspomnieć, że uczennice były jedynymi, które reprezentowały Gminę Chorkówka.
Sukces plastyczny Marii i Patrycji ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki
Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły - Maria Moskal i Patrycja Gierlicka z klasy VII zostały nagrodzone w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki (Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, zrzesza 22 gminy z województwa podkarpackiego i małopolskiego )
Jury dostrzegło talent naszych artystek oraz trafność zobrazowania źródeł energii odnawialnej i przyznało im wyróżnienia. Uczennice wraz z nauczycielką i opiekunem konkursu - Bożeną Pęcak uczestniczyły w imprezie plenerowej „Czyste Powietrze ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki na Jasielskim Rynku, gdzie odebrały cenne nagrody.
Akcja SU „Postacie z bajek”
13 maja 2024 roku chętni uczniowie klas 0-VIII wzięli udział w kolejnej akcji SU
„Postacie z bajek” i przebrali się w swoich ulubieńców. Niektórzy wykazali się dużą wyobraźnią
i z radością powrócili w świat bajek, baśni, legend z różnego okresu.
Dzień Patrona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kopytowej
W dniu 23 maja 2024 roku nasza szkoła miała zaszczyt po raz kolejny uczcić pamięć naszego Patrona- Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, podczas której społeczność szkolna oraz zaproszeni goście modlili się w intencji świętego papieża Polaka i wszystkich zgromadzonych. Mszę świętą celebrował ks. proboszcz Jacek Pusztuk. Oprawę muzyczną całości przygotowała wraz
z uczniami pani Patrycja Pęcak- Flis.
Konkurs piosenki obcojęzycznej.
9 maja w Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej o zasięgu powiatowym. Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Dubis i Aleksandra Szewczyk odniosły sukces zajmując II miejsce.
Opiekun Patrycja Pęcak-Flis
Słodki dzień w oddziale przedszkolnym 0B
Dzięki zaangażowaniu i współpracy z rodzicami w oddziale przedszkolnym 0B zorganizowano „słodki dzień”. Dzieci miały dużą frajdę i były bardzo zadowolone.
Spotkanie z podróżnikiem - „Egipt - podróż i przygoda"
06 maja 2024r. do naszej szkoły przyjechał pan Samuel Kempski podróżnik z gorlickiej grupy podróżniczej Trzask.pl. Nie jest to nasze pierwsze spotkanie z pasjonatami podróżowania. Każdego roku spotykamy się z podróżnikami, którzy w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób przedstawiają nam nowe nieznane miejsca. Tym razem nasza podróż wiodła do Egiptu. Prezentacja multimedialna przybliżyła uczniom historię, kulturę, religię i przyrodę oraz ciekawostki związane z tym pięknym krajem i jego mieszkańcami. Nasz gość z wielką charyzmą hipnotyzował uczniów swoimi opowieściami. Na pewno jeszcze kiedyś zaprosimy pana Samuela do naszej szkoły by udać się w kolejną niesamowitą podróż!
Występ szkolnego koła „Romano Iło"
Występ szkolnego koła „Romano Iło" pod kierunkiem pani Bożeny Pęcak na okoliczność Jubileuszu 70 - lecia KGW Stanowiska. Dziękujemy za zaproszenie i gościnność.
17
Międzynarodowy Dzień Tańca w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony jest na całym świecie 29 kwietnia.
W naszej szkole został zorganizowany, przez taneczny Zespół Kolor, troszkę wcześniej, bo 25 kwietnia. Uczniowie klas IV-VIII mogli zatańczyć razem belgijkę, makarenę, chocolate podczas dużej przerwy na sali gimnastycznej, a klasy 0-III bawiły się wspólnie przy kaczuszkach, baby shark i „podróżowały pociągiem” po szkolnych korytarzach.
Xl rajd Poznajemy Pogórza
Xl rajd Poznajemy Pogórza odbył się na Pogórzu Ciężkowickim. Trasa piesza przebiegała z miejscowości Ujazd - Liwocz (562 m.n.p.m.) - Bierówka. Blisko 150 rajdowców młodych i nieco starszych mogła podziwiać piękno wiosennej przyrody i podziwiać krajobraz i rozległą panoramę z wieży widokowej. Dzięki gościnności Nadleśnictwa w Warzycach mogliśmy w pięknych okolicznościach przyrody upiec kiełbaski i przystąpić do konkursów. Nasi uczniowie zawsze chętnie podchodzą do konkursów i tym razem nie zabrakło dyplomów i nagród.
Wyniki rajdu wiosennego:
III miejsce Julia Głód
VI miejsce Celina Grzesik -konkurs ekologiczny -przyrodniczy
IV miejsce Witalis Sysoł
VII miejsce Martyna Sysoł -konkurs turystyczno-krajoznawczy.
Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia na rajdzie Ignacego Łukasiewicza.
Wiosenny bukiet liter – konkurs kaligrafii
22 marca w naszej szkole odbył się konkurs kaligrafii „Wiosenny Bukiet Liter”, w którym mogli wziąć udział uczniowie z klas I – III.
Kaligrafia jest to co prawda sztuka ale i także jest to doskonałe ćwiczenie dla małych rączek i pozwala poprawić umiejętności pisania. Zadaniem uczestników było piękne przepisanie zaproponowanego tekstu o tematyce wiosennej. Przy ocenie prac brano pod uwagę poprawność zapisu poszczególnych liter, prawidłowe połączenia liter, estetykę wykonania oraz wierne odwzorowanie tekstu czyli zachowanie poprawności ortograficznej oraz zachowanie znaków interpunkcyjnych.
Podsumowanie Kiermaszu i Konkursu Wielkanocnego
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Kiermaszu Wielkanocnego; uczniom i rodzicom za wykonanie przepięknych prac, właścicielom Młyna w Kopytowej za przekazanie pudełek na wypieki, nauczycielom którzy wykonali prace i ciasta na kiermasz.
W ramach organizacji kiermaszu zorganizowano konkurs na najpiękniejszą ozdobę Wielkanocną. Wyniki przedstawiają się następująco:
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Sobota 15.02.2025Kalendarz
brak danychLogowanie