• Program Aktywna Tablica

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kopytowej uczestniczy w programie rządowym "Aktywna Tablica". Dzięki udziałowi w programie szkoła została wyposażona w nowoczesne programy niezbędne do rozwoju kompetencji TIK w szkołach. Są to programy edukacyjno-terapeutyczne składające się z zestawów multimedialnych wspomagających pracę z uczniem w ramach zajęć o charakterze terapeutycznym. Zestaw programów usprawnia i uatrakcyjnia codzienną pracę z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
        Program umożliwia stworzenie w szkole miejsca przeznaczonego do nauki i stymulowania rozwoju uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, korzystających z pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz opieki logopedycznej.

Jednym z podjętych działań jest zawarcie porozumienia i utworzenie międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu ze szkołą Szkołą  Podstawową w Chorkówce.
        W ramach współpracy nauczyciele szkół będą mogli wymieniać własne doświadczenia oraz materiały dydaktyczne poprzez zawiązaną sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu.

Zdjęcia przedstawiające wykorzystanie dostarczonych materiałów w praktyce:

Przykładowe scenariusze zajęć: